نیاز و حاجت خود را به کسی اظهار مکن، مگر به یکی از سه نفر: یا دیندار، یا جوانمرد، یا با شرافت .امام حسین(ع)

5:34:41 PM 1400 / 10 / 30
 
اخبار دانشگاه

نشست اعضاء کمیته بازتوانی بیمارستان با اصحاب رسانه به مناسبت هفته سلامت روان

نشست اعضاء کمیته بازتوانی بیمارستان با اصحاب رسانه

         به مناسبت هفته سلامت روان نشستی با حضور اصحاب رسانه و اعضاء کمیته بازتوانی بیمارستان و همچنین اعضاء گروه روانپزشکی در روز سه شنبه مورخ  16/7/92گردید.

جلسه با خیر مقدم توسط ریاست بیمارستان آغاز شد.در ادامه خانم دکتر قریشی در ارتباط با لزوم توجه به سلامت روان و سوق یافتن بیماریها در جوامع از بیماریهای جسمی به بیماریهای اعصاب و روان توضیحاتی ارائه نمودند و اذعان داشتند یکی از ده علت اصلی مرگ و میر در دنیا خودکشی است که سالانه بیش از یک میلیون نفر در دنیا و حدود 5 هزار نفر در ایران از طریق خودکشی جان خود را از دست می دهند.

در ادامه مسئول واحد بازتوانی بیمارستان در زمینه لزوم ایجاد تغییر در اصطلاحات و ادبیات مصطلح روانپزشکی سخنانی ایراد کردند.آقای دکتر احمدوند از اصحاب رسانه خواستند که نقش رابط بین بیمار و پزشک را ایفا نمایند. وی همچنین پیشنهاد کردند ستونهایی در مطبوعات به بهداشت روان اختصاص یابد.

در ادامه آقای دکتر علی فیروزی زاده روانپزشک بیمارستان کارگرنژاد توانائیهای موجود در بیماران اعصاب و روان را خاطرنشان ساختند و اشاره کردند وظیفه همه ما فرهنگ سازی و آشنا کردن جامعه با بیماریهای اعصاب و روان است تا جایی که هیچ خانواده ای از داشتن بیمار اعصاب و روان شرم نداشته باشد.

در پایان مدیرگروه روانپزشکی با اشاره به پیشگام بودن شهر کاشان در زمینه سلامت روان همشهریان از همکاری ارگانهای مختلف و مطبوعات تشکر نمودند.آقای دکتر عکاشه همچنین از اصحاب رسانه خواستند تا از ارائه اطلاعات غلط و ناقص که موجب هراس مردم می شود خودداری کنند.مدیر گروه روانپزشکی در پایان مساعدت مسئولین دولتی را راهگشای مسائل و مشکلات موجود بر سر راه سلامت روان دانستند.

ساعت : 14:7 -  روز  : چهار شنبه  - 17 /  7 / 1392 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :1963

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر