نیاز و حاجت خود را به کسی اظهار مکن، مگر به یکی از سه نفر: یا دیندار، یا جوانمرد، یا با شرافت .امام حسین(ع)

5:43:12 PM 1401 / 11 / 18
 
اخبار دانشگاه

دانشگاه علوم پزشکی کاشان موفق به کسب رتبه اول کشوری در سامانه سپاس شد

در شاخص کیفیت داده ها

دانشگاه علوم پزشکی کاشان موفق به کسب رتبه اول کشوری در سامانه سپاس شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از کسب رتبه اول کشوری در شاخص کیفیت داده ها در پرونده های ارسالی به سامانه سپاس توسط این دانشگاه خبر داد.

دکتر محمد حسین اعرابی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: این دانشگاه به استناد نامه مشاور وزیر و مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موفق به کسب رتبه اول در شاخص کیفیت داده در پرونده های ارسالی به سامانه سپاس (سامانه پرونده الکترونیک سلامت) در بین تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور گردیده است.

وی گفت: این بررسی بر روی اطلاعات بیماران مراجعه کننده در سال 93 به مراکز بیمارستان های دولتی اعم از سرپایی و بستری صورت گرفته که اطلاعات آنان به سامانه سپاس ارسال و در آن ثبت شده است.

رییس دانشگاه عوم پزشکی کاشان، با اشاره به انجام این ارزیابی بر روی بیش از 11 میلیون پرونده، افزود: در این ارزیابی کیفیت اطلاعات با شاخص های دقت، جامعیت، بهنگامی و قابلیت اطمینان داده مورد بررسی قرار گرفته است.

دکتر اعرابی، با بیان اینکه سامانه سپاس (پرونده الکترونیکی سلامت ایران)، به منظور یکپارچه‌سازی اطلاعات سلامت شهروندان در سطح کشور توسط مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تعریف شده، تصریح کرد: یکپارچه سازی اطلاعات سلامت امکان ارائه خدمات بهتر بهداشتی- درمانی و مدیریت بهتر نظام سلامت کشور را فراهم می‌سازد.

گفتنی است دانشگاه علوم پزشکی کاشان همچنین در سال 93 از سوی وزارت بهداشت به عنوان 10 دانشگاه برتر کشور در موضوع سپاس (سامانه پرونده الکترونیک سلامت) معرفی گردیده بود و هم اکنون نیز در بین 57 دانشگاه علوم پزشکی مورد ارزیابی، حائز رتبه اول گردیده است.

ساعت : 13:46 -  روز  : پنج شنبه  - 30 /  2 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :1789

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر