نیاز و حاجت خود را به کسی اظهار مکن، مگر به یکی از سه نفر: یا دیندار، یا جوانمرد، یا با شرافت .امام حسین(ع)

6:53:24 PM 1401 / 11 / 18
 
اخبار دانشگاه

بیمارستان کارگرنژاد کاشان موفق به کسب رتبه نخست در سامانه سپاس شد

در بین بیمارستان های کشور

بیمارستان کارگرنژاد کاشان موفق به کسب رتبه نخست در سامانه سپاس شد

در بین بیمارستان های کشور، بیمارستان کارگرنژاد کاشان موفق به کسب رتبه نخست در ارسال اطلاعات به سامانه سپاس شد.

به گزارش وب دا، سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اعلام این مطلب گفت: این بیمارستان در شاخص کیفیت داده ها در پرونده های ارسالی به سامانه سپاس در بین بیمارستان های کل کشور رتبه نخست را کسب کرد.

مرتضی نادی، با اشاره به اینکه واحد سپاس تحت نظر مرکز آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه است و مسئولیت ارسال منظم و سنجش مرتب شاخص دهای توسعه سپاس بر عهده این مرکز می باشد، افزود: با شروع طرح تحول نظام سلامت و به استناد دستور العمل اجرایی این برنامه تمامی بیمارستان های دانشگاهی موظف به ارسال پرونده الکترونیکی بیماران در سیستم  HISبیمارستان های تحت پوشش به سامانه سپاس می باشند.

وی تصریح کرد: طبق دستورالعمل طرح تحول نظام سلامت، ملاک محاسبه و تخصیص اعتبار به بیمارستان های تحت پوشش برنامه، ثبت پرونده بیماران در سیستمHIS  و ارسال آن به سامانه سپاس وزارت متبوع می باشند.

سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی کاشان ادامه داد: سامانه پرونده الکترونیکی سلامت (سپاس) به منظور یکپارچه‌سازی اطلاعات سلامت شهروندان، ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی، توزیع عادلانه منابع سلامت، بهینه‌سازی مصرف منابع سلامت و اصلاح مدیریت نظام سلامت کشور مبتنی بر اطلاعات صحیح، دقیق و با قابلیت دسترسی سریع در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور ایجاد شده است.

نادی اذعان داشت: در راستای بند الف ماده 35 قانون برنامه پنجم توسعه کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شده تا به منظور ارائه خدمات الکترونیکی سلامت نسبت به استقرار سامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان اقدام کند.

ساعت : 13:58 -  روز  : پنج شنبه  - 30 /  2 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :2508

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر